Aktuality a akce klubu

Sraz Wikovů v Prostějově po 3 letech ve dnech 9. – 10. 5. 2020 – ZRUŠENO!!!

Při konání výstavy Hanáckého veterán klubu v Prostějově se měl konat sraz Wikovů, ale bohužel akce byla z důvodu COVID-19 zrušena.

Budeme jednat o náhradní akci Wikov Veteran Clubu.

Polsko – česká jízda veteránů

Ve dnech 2. – 4. srpna se konala Polsko – česká jízda veteránů. Startovalo se v sobotu ráno na náměstí v Náchodě a pokračovalo se skrze Wikov, Polici nad Metují a Meziměstí až do Walbrzychu. Celkem do cíle dojelo víc jak 80 vozů. Vozidla Wikov nezůstala bez ocenění – v kategorii vozů rok výroby do 1945 automobily Wikov získaly:

– 3. místo v Polici nad Metují
– 1. místo v lázních v Polsku – Szczawnie-Zdroju

Nálada byla báječná, počasí zdárně přálo a už teď se těšíme na další ročník této proslulé jízdy.

 

 

 

Křivoklátsko, 1. – 3. 6. 2018

1.- 3.červen 2018 byl ve znamení Wikov Veteran Clubu na Křivoklátsku.

Program byl velmi pestrý a všichni zúčastnění se dobře bavili. Setkání započalo pátečním vítáním jednotlivých členů, které následovalo společným večerním posezením. Sobotní dopoledne se neslo v duchu prohlídky sklárny Rückl v Nižboru, a poté následovala vyjížďka do muzea Pavlíkov, kde jsme si prohlédli krásné historické motorky. Následně jsme projeli Přívoz na loďkách přes Berounku a navštívili muzeum Oty Pavla. Vše jsme zakončili na Chlumu, kde probíhalo indiánské léto, a v hospůdce jsme si dali bramboráky. Poté jsme se odebrali zpátky do Nižboru, odkud někteří odjeli do svých domovů a někteří ještě zůstali do nedělního rána.

Těšíme se na další setkání veteránistů, které by příští rok mělo být po dvou letech opět v Prostějově.

Náchod, Hronov 2. – 3. 2. 2018

Ve dnech 2-3. února proběhlo jednání organizačního výboru Wikov Veteran Clubu na Náchodsku, jehož cílem bylo dohodnout se na letošní akci, která by se uspořádala pro členy Wikov Veteran Clubu s jejich vozy. Přítomni za Wikov Veteran Club byli Josef Kašpar, Petra Kaněrová, organizátor akcí na Moravě Jaroslav Vaverka, organizátor akcí v Čechách Valentyn Boháč , věrná členka a majitelka vozu Wikov Lenka Kožušníková. Za KHV Metuje pan Jiří Bernard.

Jednání probíhalo v náchodském hotelu Bonato, poté se členové odebrali do hronovského Wikovu, kde si prohlídli tamější výrobu a nové kancelářské prostory.

Nejprve se projednávala možnost přidružení se k akci na Slovensku – „Tatranský Oldtimer“, konaný v termínu 6. – 8. 7. 2018. Z důvodu velké vzdálenosti a nevhodného letního termínu však byla tato akce zamítnuta. Neznamená to ale, že se majitelé krásných vozů Wikov nemohou  této akce zúčastnit samostatně. Např. Wikov MGI a.s. se bude účastnit  jedním vozem. To samé platí i pro Hanácký okruh, který se koná v sobotu 21. července a Wikov vozy se ho samozřejmě mohou individuálně zúčastnit a pro Zámeckou Rallye, která se koná ve dnech 19. – 22. červenec na Zlínsku.

Poté byl projednán návrh pana Boháče, který nastínil možnost uspořádat společnou akci Wikov Veteran Clubu na Křivoklátsku. S tímto návrhem všichni přítomní souhlasili, navíc tímto dodržujeme i pravidlo pro konání akcí klubu – tedy střídání jednou akce v Čechách a jednou na Moravě, a tak zbývalo jediné – vymyslet termín. Navrhujeme tedy akci uspořádat v termínu od pátku  1. do neděle 3. června 2018.  Předpoklad akce je následující: pátek odpoledne – příjezd, večer společné posezení, ubytování. Sobota – společná vyjížďka, spojená s prohlídkou místních zajímavostí a dalším programem, který bude upřesněn, neděle – odjezd.

Podrobnosti budou upřesněny.

Prostějov 21. 5. 2017

Den se se dnem sešel a Jarní akce klubu v Prostějově je za námi.

Někteří členové klubu se sešli již v sobotu, 20. května, společnou akci započali prohlídkou Starorežné a dále pokračovali do místní restaurace na přátelské posezení. V neděli v 7 hodin ráno vozidla Wikov vjížděla na prostějovské náměstí, kde se začala seskupovat. Výstavy se zúčastnilo krásných 9 vozů Wikov. Po celou dobu výstavy nebyla o diváky nouze a 2 Wikovky si dokonce odnesly ocenění v soutěži Elegance Auto. Byl to konkrétně Wikov 7/28, jehož majitelem je pan Wichterle a Wikov 40 v majetku pana Hlaváčka. Po 11. hodině se všechna historická vozidla vydala na společnou vyjížďku. Poté Wikov vozy zamířily po vlastní ose do nedalekého Stražiska, kde se členové klubu občerstvili.

Krásné počasí, dobrá nálada, spolehlivé vozy Wikov a příjemná návštěva letního sídla Wichterlů tak významně přispěla k jedné z dalších nezapomenutelných akcí Wikov Veteran Clubu.

Únor 2017

Wikov Veteran Club je nově na facebooku!

Sledujte nás a nenechte si užít žádnou akci. https://www.facebook.com/wikovveteranclub.cz/

Praha 5. 11. 2016

Dne 5. 11. 2016 proběhla v Praze, v sídle Wikov Industry, další Výroční schůze členů Wikov Veteran Club. Na této schůzi bylo rozhodnuto o akci na rok 2017, a to v podobě společné akce s využitím výstavy organizované Hanáckým auto-moto veterán klubem z  Prostějova, která se koná 21. května 2017 na centrálním náměstí. Celá schůze probíhala v přátelském duchu a byla zakončena společným obědem v restauraci Aureole.

Piešťany 7. – 12. 6. 2016

Akce FIVA World Rally se poprvé konala ve slovenských Piešťanech. I zde byla vzorně reprezentována automobilka Wikov s „Labutí“ Wikov 35 z olomoucké VeteranAreny. Sem také dojel vůz po vlastní ose a spolu s absolvováním FIVA World Rally překonal 1 059 km bez závady.

Wikov_35_PiestanyWorld_2016

Balatonfüred 13. – 15. 5. 2016

Ve dnech 13. – 15. 5. 2016 se v maďarském městečku Balatonfüred konala akce CONCOURS D’ELEGANCE BALATONFÜRED, které se zúčastnil i vůz kabriolet Wikov 40 z VeteranAreny, který získal cenu za nejelegantnější vůz československé výroby. Není bez zajímavosti, že vůz kabriolet Wikov 40 ujel z České republiky až k Balatonu po vlastní ose téměř 938 km! Více informací zde: http://balatonfuredconcours.eu/

Prostějov 14. 4. 2016:

Dne 14. 4. 2016 ve 12 h se v Národním domě v Prostějově konala schůzka, které se zúčastnili pan Josef Kašpar, tajemník Wikov Veteran Clubu, jeho druhá asistentka Elena Gorodnicheva, dále Ing. Stanislav Brácha, předseda O. S. Industria Wichterlensis, a pan Josef Milar, majitel firmy Cheops.

Bylo potvrzeno, že jedinou akcí klubu v roce 2016 bude kultovní setkání Wikov party 2016, které se bude konat v sobotu 24. 9. 2016 v Prostějově. Akce se uskuteční podle scénáře a programu, který je umístěn v odkazu Roční program klubu. Součástí setkání bude prezentace automobilů Wikov před Muzeem Prostějovska na nám. T. G. Masaryka v Prostějově a poté odpolední výjezd s historickými automobily do Čech pod Kosířem.

Akce bude jednodenní a příjezd účastníků s automobily Wikov do Prostějova bude možný již v pátek odpoledne. Ubytování si každý účastník objednává a platí individuálně. Nejvhodnějším hotelem pro ubytování je hotel Grand, který má chráněné a uzavřené parkoviště pro automobily ubytovaných hostů. Účastníci, kteří přijedou v sobotu ráno, zaparkují svoje tažná vozidla s přepravníky v bývalé automobilce, kde pro ně bude zajištěno chráněné a bezplatné stání.

Ještě před touto schůzkou se sešel organizační tým v Prostějově, kde projednal některé organizační věci, týkající se zářijové Wikov party.

Na již zmíněné následující schůzce s panem Bráchou v Národním domě, které se pan Vaverka z časových důvodů nezúčastnil, se pak vyjasnily některé nutné změny v uspořádání akce a vzniklé duplicity.

Na tomto základě byla ve scénáři akce provedena změna místa a doby trvání prezentace automobilů Wikov na náměstí v Prostějově a změna cílového místa odpoledního výjezdu, kterým budou Čechy pod Kosířem. Tato změna byla vynucena probíhající rekonstrukcí původně plánovaného Běleckého mlýna, jehož majitel neví, zda letos bude moci obnovit provoz.

Praha 5. 4. 2016

Dne 5. 4. 2016 se v pražské Galerii výtvarných umělců Mánes konala vernisáž výstavy obrazů a kreseb historických automobilů, jejichž autorem je mistr Václav Zapadlík. Mezi vystavenými díly byly i obrazy automobilů Wikov. Vernisáže se kromě ostatních hostů zúčastnil i prezident Wikov Veteran Clubu Mgr. Martin Wichterle a zasloužilý člen klubu, pan Ing. Stanislav Karger.

Na výstavě, která trvala do 29. 4. 2016, byly umístěny i dva vozy Wikov. Kabriolet Wikov 70 pana Ing. Veselého, který byl dostavěn podle výtvarného návrhu mistra Zapadlíka, a dále automobil Wikov 7/28 roadster pana Kafky.

Výstava byla otevřena denně od 10.00 do 20:00 hodin a vstupné bylo 100 Kč.

Wikov Veteran Clubu na Concours d´Elegance Chateau Loučeň 6. – 7. 6. 2015

Členové Wikov Veteran Clubu a někteří další majitelé historických automobilů Wikov se ve dnech 6. – 7. 6. 2015 zúčastnili 3. ročníku prestižní a noblesně pojaté akce Concours d´Elegance Chateau Loučeň, která se konala v romantickém prostředí zámeckého parku v Loučeni na Nymbursku.

3. ročník této akce se uskutečnil v rámci oslav 120. výročí od založení firmy Laurin & Klement, jejíž nástupnickou firmou je Škoda Auto. Celou akci organizovali pánové Bohuslav Klein, Robert Pergl a Ivo Smutný ve stylu, inspirovaném prvorepublikovými Concours d´Elegance, které se tehdy konaly např. v lázních Luhačovice, v Brně a na jiných místech Česko-slovenské republiky.

Hlavním vystavovatelem svých historických i některých současných vozů byla firma Škoda Auto, jejíž exponáty zaujímaly největší výstavní plochu. Hlavní hostující značkou byly tentokrát historické automobily Wikov. Výstavní premiéru měl rekonstruovaný vůz Wikov 35 „Kapka“ z Veteran areny Olomouc, který byl spolu s ostatními čs. aerodynamickými vozy (Tatra a Zetka) vystavován na zámeckém nádvoří ve zvláštní expozici, nazvané „Československá aerodynamika“.

Kromě motorových vozidel a vozů těchto značek byly na zvláštní výstavní ploše zastoupeny ještě další, většinou již zaniklé značky. Jmenovitě značky Hartu, Bugatti, Avions Voisin, Farman, Hispano – Suiza, Duesenberg, Delage, Isotta Fraschini, Wolseley, Talbot Lago, Jaguar, Alvis, Mercedes Benz, Walter, Tatra a Zetka.

Akce se zúčastnilo celkem 17 vozů Wikov a mezi většinou návštěvníků vzbudily nebývalou pozornost a ohlas. Bez nadsázky se staly největším překvapením celé výstavy a vyskytly se i takové názory, že nebýt zániku této značky, mohla být dnes českou Audi.

Celá akce měla bohatý doprovodný program, v němž m.j. zaujala zejména přednáška Ing. Jiřího Kohlíčka „Wikov – znovu objevená automobilová hvězda“.

Účast Wikov Veteran Clubu na této akci je tedy možné hodnotit jako velmi úspěšnou, neboť vozy Wikov vstoupily do širšího povědomí české laické i odborné veřejnosti.